Styl wnętrza - jak wybrać?

Kiedy urządzamy mieszkanie lub dom i wybieramy styl aranżacji, tworzymy harmonijne wnętrze, które odzwierciedla nasz charakter. Styl aranżacji jest wyrazem naszej tożsamości, a dodatki charakterystyczne dla wybranego stylu dopełniają całość. Dlatego też często mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. Wybór stylu i dodatków zależy od naszych preferencji, gustu i charakteru. Warto zastanowić się, jaki styl i jakie dodatki najlepiej będą odpowiadać naszym potrzebom, aby uzyskać spójne i wygodne wnętrze, które będzie nam odpowiadało. Znasz już przewodnik po najpopularniejszych stylach wnętrzarskich, teraz spróbuję Ci podpowiedzieć, który z nich spełni Twoje oczekiwania!

Projektowaniem wnętrza - kolory, meble, układ.

Jaki styl wnętrza wybrać? 


W celu znalezienia najlepszego rozwiązania dla swojego wnętrza, warto najpierw poznać swoje upodobania. W początkowej fazie procesu dobierania elementów wystroju, możemy wybrać te, które odpowiadają nam i odrzucić te, które nie pasują. Projektant wnętrz pełni ważną rolę w doradztwie klienta podczas tego procesu. Przed ustaleniem szczegółów wykończenia pomieszczeń, ważne jest ustalenie funkcji, jakie mają pełnić w danym miejscu, oraz dobór odpowiednich materiałów. Wspomóc można się przy tym przy użyciu moodboardów - tablic inspiracji, które przedstawiają koncepcję projektowanego wnętrza. Dobierając różne tekstury, materiały i kolory, można osiągnąć harmonijną całość, która następnie znajdzie zastosowanie w rzeczywistej przestrzeni.Nasze wnętrze, w którym mieszkamy, powinno przede wszystkim zapewniać nam wygodę i poczucie bezpieczeństwa. Nie warto zatem podążać za modą bez zastanowienia. To, co wygląda pięknie w Internecie, niekoniecznie będzie odpowiednie dla naszej przestrzeni i gustu. Warto zawsze szukać inspiracji, a przy sprycie projektanta woleć cieszące oko motywy.

Ciekawie zaprojektowane wnętrze.

W poszukiwaniu odpowiedzi


Określenie swojego stylu to indywidualna kwestia, wymagająca zrozumienia własnych potrzeb i preferencji, a proces ten może być fantastycznym doświadczeniem, jeśli podejdzie się do niego z otwartością i uważnością.


  • Kluczowym elementem w odnalezieniu swojego stylu jest określenie palety kolorów, która nam odpowiada.

  • Przeanalizuj swoją szafę, by określić swój styl. Skup się na kolorach, tkaninach i wzorach, które pomogą Ci odnaleźć styl w mieszkaniu, ale nie musisz ich ściśle dopasować.

  • W poszukiwaniu swojego stylu warto zwrócić uwagę na aranżacje w przestrzeniach innych osób, a także poszukać inspiracji w internecie i notować ulubione rozwiązania. Można też stworzyć listę rzeczy, które podobają się w wystroju wnętrz i te, których się unika, co pomoże określić, jaki styl do nas pasuje.

  • Wprowadzając zmiany w aranżacji mieszkania warto pomyśleć o ekologii. Wybierając nowe przedmioty, warto postawić na te, które będą ekonomiczne i posłużą na dłużej, a także pamiętać o segregowaniu śmieci i ożywieniu wnętrza roślinami.


Co dwie głowy to nie jedna!


Urządzanie wnętrza jest złożonym zadaniem, które wymaga przemyślanego planu. Na początku należy zdecydować, jaki styl aranżacji najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, a później zastanowić się, jak urządzić całe wnętrze. Jednakże, warto pamiętać, że kluczem do sukcesu w aranżacji wnętrz są detale i dodatki, które tworzą całość i nadają charakteru pomieszczeniu. Dlatego też warto poświęcić im odpowiednią uwagę.


Jeśli nie wiesz, jakie aranżacje wybrać, warto skorzystać z pomocy specjalistów.


Salon - nowoczesny projekt
Salon w bardzo oryginalnej aranżacji.

Komentarze